ARZ YAPI - DEKORASYON

http://arzgirisim.com//images/asma-tavan/1.jpghttp://arzgirisim.com//images/asma-tavan/4.jpghttp://arzgirisim.com//images/asma-tavan/5.jpghttp://arzgirisim.com//images/asma-tavan/6.jpghttp://arzgirisim.com//images/asma-tavan/7.jpghttp://arzgirisim.com//images/asma-tavan/8.jpghttp://arzgirisim.com//images/asma-tavan/9.jpghttp://arzgirisim.com//images/asma-tavan/10.jpg

ASMA TAVAN
Mevcut döşemeye askı sistemiyle tutturulmuş metal iskelet üzerine ALLEV alçı levhanın vidalanması ile oluşturulan tavandır.

KULLANIM ALANI

» Konutlar
» Ofis ve yönetim binaları
» İş ve alışlveriş merkezleri
» Oteller
» Hastaneler
» Sinema ve tiyatro salonları
» Konservatuarlar ve kayıt stüdyoları
» Sanayi yapıları
» Ses ve ısı yalıtımı istenen ortamlar
» Onarım ve Yenileme işleri

 

ANA ÖZELLİKLER
» Betonarme, asmolen, ahşap, çelik gibi mevcut her türlü döşemenin altına uygulanabilir.
» Düz ya da eğimli tüm çatılarda ısı ve ses yalıtımı yapma olanağı sağlar.
» Tavan tipine göre, yapı iskeleti ve üst döşemenin yangın direncini arttırır.
» Çatı makasları arasındaki yüksek aks aralıklarını geçmek için en uygun sistemlerden biridir.
» Esnek bir sistem olduğundan, bina duvar ve tavanlarının büzülme-genleşme hareketlerine kolaylıkla uyum gösterir. Çatlama yapmaz.

 

Alçıpan Tavan;
Binaların tavanlarında elektrik, yangın tesisatı, havalandırma kanalları ve buna benzer tesisatların gizlenilmesi ve istenilen estetik çizginin yakalanması için gerekli her türlü kolaylığı sağlayan bir tavan sistemidir. Kolayca tamiri yapılabilmesi ve ekonomik olması itibariyle en çok tercih edilen sistemlerden biridir.
Havuz Tavan Modeli - Gizli Işık Modeli - Işık bandı Spot modeli - Tavan Havuz alçıpan modelleri

Taşyünü Asma Tavan Nedir?

Taşyünü; bazal taşının öğütülüp toz haline getirilerek, çeşitli kimyasal maddeler ve geri dönüşümlü çöp maddelerinin bileşimden oluşur.

01. İmalatı; %54 oranında bazal taşı, %36 kimyasal karışımlar ve %10 geri dönüşümlü çöp malzemelerinin 3000C derecede eriyik hale getirilerek kalıplara dökülüp preslenmesiyle elde edilir.

02. Hijyenik, insan sağlığına uygun, asbest içermeyen değerler ve teknik işlemler bütün panellerimiz için geçerlidir. Uluslararası TÜV belgesi, ISO9001 ve ISO9002 belgeli olarak dünya standardında imal edilmektedir.

03. Uygulaması; Taşyünü asma tavan sistemlerinin uygulanması yapılırken, önce uygulama yapılacak alanın lazer veya hortum terazi ile kodu alınır. Bu kodların üzerine T-24 köşe profili monte edilir. 360 cm. uzunluğundaki ana taşıyıcılar, başlangıç duvarından maksimum 60 cm. uzaklıkta olacak şekilde tavana çelik dübel, askı teli ve çift yaylı maşa yardımı ile asılır. İkinci ana taşıyıcı birinciden 120 cm. uzaklıkta olacak şekilde aynı sistemle tatbik edilir. Ana taşıyıcıların bağlantıları, 120 cm.lik tali taşıyıcıların 60 cm. aralıklarla döşenmesiyle yapılır. Daha sonra tavanda oluşan 60x120 ebadındaki dikdörtgenler, 60 cm.lik tali taşıyıcı ile bölünerek 60x60 cm.lik kareler oluşturulur.

60x60 cm.lik bu alanlara AMF taşyünü panelleri yerleştirilerek tavan komple kapatılır.

Alçıpan Asma Tavan Modelleri - Gizli Işık - Işık bandı - Spotlu Tavan - Alçıpan Göbekler